Güvenli Gezinin Adresi

GAP TURLARI

GÜNEYDOĞU VE DOĞU ANADOLU 9 GÜN 9 GECE 5* ve 4* OTEL KONAKLAMASI ANTAKYA – GAZİANTEP – ŞANLIURFA – MARDİN – MİDYAT – TATVAN – VAN – IĞDIR- ANİ HARABELERİ – KARS – ERZURUM-PALANDÖKEN –ELAZIĞ- HARPUT- MALATYA –KAYSERİ- NEVŞEHİR- KAPADOKYA – KONYA..... HALFETİ VE GÖBEKLİTEPE PROGRAMA DAHİL !!!

                       BÜYÜK GAP ve DOĞU ANADOLU TURU

                 9 GÜN 9 GECE 5* ve 4* OTEL KONAKLAMASI

 

HALFETİ VE GÖBEKLİ TEPE PROGRAMA DAHİL !!!

ANTAKYA – GAZİANTEP – HALFETİ- ŞANLI URFA – MARDİN – MİDYAT – TATVAN – VAN – IĞDIR- ANİ HARABELERİ – KARS – ERZURUM-PALANDÖKEN –ELAZIĞ- HARPUT- MALATYA KAYSERİ- NEVŞEHİR- KAPADOKYA – KONYA…..

TÜM OTELLER’DE KAHVALTI VE AKŞAM YEMEKLERİ DÂHİL!

                                                      2499  TL 

NOT :  TURLARIMIZ COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA YAPILMAKTADIR.

Tur Hareket Tarihleri: •

21-30 AĞUSTOS 2020
01-10 EYLÜL 2020
25-04 EYLÜL 2020

8 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA 9 GECE 9 GÜN

AKŞAM: İZMİR- POZANTI
Akşam, saat 16:30 ÜÇKUYULAR (Opet Benzin İstasyonu Önü), 16:45 KONAK (Sabancı Kültür Merkezi Önü), 17:05 LOZAN (Lozan Kapısı Önü), 17:30 KARŞIYAKA Anıt, KARŞIYAKA Yunuslar, 17:35 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, 18:00 BORNOVA (Kampus Önü)’ nden siz değerli konuklarımızı alarak seyahatimize başlıyoruz. KULA – AFYON – KONYA güzergâhından POZANTI’ ya ulaşıyoruz.

1.GÜN : ANTAKYA (HATAY) – GAZİANTEP
Antakya’da ilk olarak zengin Anadolu medeniyetinin yaşanmış ihtişamın sergilendiği MOZAİK MÜZESİ’ni gezip neccar dağı eteklerindeki ST.PİERRE KİLİSESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Burada geçmişte yaşanmış zenginlik ve ihtişamın sergilendiği ZEUGMA (BELKIS)’dan çıkarılan mozaikleri görmek üzere GAZİANTEP ZEUGMA MÜZESİ’Nİ geziyoruz. Verilen serbest zamanda yöresel lezzetlerin satışa sunulduğu büyük pasaj’ da alışveriş molası veriyoruz, molamızın ardından Gaziantep merkezindeki 4*METGOLD OTEL’e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde

2.GÜN : HALFETİ – HARRAN – URFA
Otelde alacağımız kahvaltımız’dan sonra bizi büyüleyecek olan KARAGÜL diye tabir edilen HALFETİ‘ ye geçiyoruz. Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek muhteşem bir Tekne Turuna (ekstra) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz SAVAŞAN KÖYÜ’ nü gezdikten sonra, tekrar Halfeti’ ye geliyoruz. Güneydoğu’ nun bu saklı cennetinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından, peygamberler şehri ŞANLIURFA’ ya varıyoruz. BALIKLI GÖL – AYN ZELİHA GÖLÜ, HZ. İBRAHİM’ in doğduğu MAĞARA, RIZVANİYE CAMİİ, GÜMRÜK HAN ve BEDESTEN çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra HARRAN’ a hareket ediyoruz. İslamiyet döneminin ilk üniversitesi olarak bilinen HARRAN ÜNİVERSİTESİ, HARRAN ULU CAMİİ, HARRAN HÖYÜK, HARRAN KALESİ ve dünyada hiçbir yerde bulunmayan kendine özgü mimarisi ile HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ’ ni gezdikten sonra, ŞANLI URFA’ da tur tarihimize göre 4* HARRAN OTEL’ imize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle (ekstra yemekli) Urfa kültürünün bir parçası olan, yemekli SIRA GECESİ eğlencesine gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN : GÖBEKLİ TEPE – MARDİN – MİDYAT
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı GÖBEKLİTEPE gezimize başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu GÖBEKLİTEPE, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Tarihin akışını değiştiren Göbeklitepe gezimizin ardından, Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık olan MARDİN‘ e hareket ediyoruz. Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan DEYR-UL ZAFARAN MANASTIRI’ nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra, ULU CAMİİ -ARKEOLOJİ MÜZESİ – ZİNCİRİYE MEDRESESİ ve Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezip, Mardin’ in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz. Mardin çarşısında serbest zaman veriyoruz. Yöreye özgü eski baskı kalıplarıyla basılmış yazmalar, bakır çerezlikler ve şamdanlar, kilim ve el yapımı keçe, tespihler, puşi, şarap, ahşap işçiliği ürünleri, badem şekeri, leblebi, mırra cezvesi ve kulpsuz özel fincanlar gibi hediyelik eşya alışverişleri yapabilirsiniz. Buradan MİDYAT’ a geçiyoruz. Midyat, mimari alanda bölgenin lideri konumunda… Tarihi yapısını o kadar güzel korumuş ki, insan adeta burada kendini bir Orta Çağ kentinde geziyor hissediyor. Zengin bir mimari doku içinde bulunan yörenin tas ustalarının incelikli becerileri, Midyat‘ a bir Açıkhava müzesi görünümü kazandırmakta. Ayrıca, Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği TELKARİ sanatının en iyi örneklerini burada bulabilirsiniz. Midyat sokaklarını gezerek, alışverişler yaptıktan sonra, Sıla ve Adını Kalbime Yazdım Dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan MİDYAT KONUK EVİ‘ ni geziyoruz. MİDYAT’ a geçiyoruz. Tur tarihimize göre 5* MATİAT HOTEL` imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN : HASANKEYF – BİTLİS – TATVAN – AKDAMAR ADASI – VAN
Sabah erken saatte kahvaltımızı yaptıktan sonra, sular altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan HASANKEYF‘ e hareket ediyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, BATMAN üzerinden KOZLUK yolu ile VEYSEL KARANİ HZ. lerini ziyaret ediyoruz. BİTLİS’ te 5 MİNAREYİ gördükten sonra, , TATVAN’ dan geçerek, VAN GÖLÜ’ ne ulaşıyoruz. GEVAŞ‘ tan tekneye (ekstra) binip, AKDAMAR ADASI‘ na geliyoruz. Ada üzerinde efsanelere konu olmuş, dünyada ilk Papaz yetiştiren okullardan biri olan, AKDAMAR KİLİSESİ’ ni ziyaret ediyoruz. Devamında, EDREMİT üzerinden, VAN’ a geçiyoruz. VAN KALESİ, (Tuşba Kalesi) VAN NOSTALJİ EVİ ve şehir turumuzu gerçekleştirip, Urartu el sanatları örneklerinden olan gümüş işçiliğini görebileceğimiz gümüş atölyelerine gidiyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4 URARTU Otelimizde.

5.GÜN : MURADİYE ŞELALESİ – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – IĞDIR – SARIKAMIŞ
Güzel bir VAN sabahında, kahvaltımızı yapıp, turumuza devam ediyoruz. MURADİYE ŞELALELERİ’ nde bir mola alıyoruz. Muhteşem güzelliğe sahip olan şelalede, biraz keyif yaptıktan sonra, DOĞU BAYAZIT’ a ulaşıyoruz. Sadece Doğubayazıt’ ın değil, tüm doğunun en nefes kesici yapısı İSHAK PAŞA SARAYI‘ nı gezmeye başlıyoruz. Bir kartal yuvasının yüzlerce kez büyütülmüşü gibi duran, taşa oyulmuş İSHAKPAŞA SARAYI’ nı görüp, mistik havasında büyüleneceksiniz… Osmanlı‘ nın en ünlü yapıtlarından biri olan bu muhteşem sarayın tarihçesi ve mimarisi hakkında rehberimizden bilgi alıp, öğle yemeği için mola veriyoruz. PASAJ’ da alışveriş için serbest zaman sonrasında, KÜÇÜK AĞRI ve BÜYÜK AĞRI Dağı’ nın görkemli manzarası eşliğinde,Türkiyenin en güzel kayak merkezlerinden biri olan CIBILTEPE üzerinde kurulu SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİN’deki * ÇAMKAR Otel’ imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. http://camkarotel.com/

6.GÜN : KARS – ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan ANİ HARABELERİ‘ ne geçiyoruz. Bu muhteşem ören yerini, rehberimizin bilgilendirmeleriyle geziyoruz. Turumuzun devamında, SARIKAMIŞ’ ta Aziz Şehitlerimizi yad ederek, HORASAN – PASİNLER yolu ile NENE HATUN’ un memleketi ERZURUM’ a doğru yol alıyoruz. Şehrimizde, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE, ULU CAMİİ, ÜÇ KÜMBETLER, ERZURUM EVLERİ VE RÜSTEM PAŞA BEDESTENİ (TAŞHAN) göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Akşam, PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ’ nde bulunan 5* PALAN Otel’ imize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. www.palanotel.com

7.GÜN : ELAZIĞ – MALATYA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında KARLIOVA yoluyla, BİNGÖL üzerinden, KEBAN BARAJI’ nı görerek, ELAZIĞ‘ a ulaşıyoruz. Camileri, kalesi ile bir açık hava müzesi konumunda olan, tarihi HARPUT Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. 4000 yıllık geçmişe sahip ve birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Harput’ ta SÜT KALE – ULU CAMİİ NİN EĞİK MİNARESİ- ALACA CAMİİ ve BALAK GAZİ HEYKELİ’ ni görüyoruz. Şehir turu sonrasında, KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ’ nden ilerleyerek, KARAKAYA BARAJI manzarası eşliğinde, MALATYA’ ya ulaşıyoruz. Şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve rehberimiz eşliğinde, NOSTALJİ EVİ’ ni ziyaret edip, burada yorgunluğumuzu atıyoruz. MALATYA’ nın meşhur ŞİRE PAZARI’ nda kayısısından yapılmış çeşit çeşit ürünleri görüp, alışverişimizi tamamlayarak, 4* AVŞAR HOTEL’ e yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. http://www.otelavsar.com/

8.GÜN : MEMRUT – KAYSERİ – KAPADOKYA
Sabah erken saatlerde, dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen minibüslerimizle (ekstra) NEMRUT’ a çıkıyoruz. Doğu ve Batı Medeniyetlerinin, 2150 m. yükseklikte muhteşem bir piramitteki kesişme noktası, Dünyanın sekizinci harikası NEMRUT; yüksekliği on metreyi bulan büyüleyici heykelleri, metrelerce uzunluktaki kitabeleriyle, UNESCO Dünya Kültür Mirasında yer almaktadır. Bu muhteşem deneyimi yaşadıktan sonra otelimize geri dönerek kahvaltımızı yapıyoruz. Otelimizden ayrıldıktan sonra, DARENDE yolu ile GÜRÜN’ de mola verip öğle yemeğimizi alıyoruz. Buradan, KAYSERİ‘ ye geçiyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ ni görüyoruz ve Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ ni geziyoruz. Daha sonra, GEVSER NESİBE TIP TARİHİ MÜZESİ’ ni görmeye gidiyoruz. Çifte Medrese (bugünkü adıyla Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi) Anadolu‘ da ki ilk tıp merkezi olarak bilinmektedir. Bu önemli bir bilim ve sanat merkezini ziyaret ettikten sonra, Kayseri’ nin ünlü çarşısı PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zamanın ardından, KAPADOKYA’ ya doğru yol alıyoruz. Akşam, 5*SUHAN OTEL‘ e yerleşiyoruz. İsteyen konuklarımızla (ekstra) Kapadokya’ ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekânlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ ne katılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

9.GÜN : KAPADOKYA – SULTANI HANI – AKSARAY – KONYA
Güzel bir sabahta, otelde kahvaltımızı aldıktan sonra, Kapadokya’da UÇHİSAR ve GÜVERCİNLİK VADİSİ’ nde fotoğraf molası verdikten sonra, AKSARAY üzerinden, SULTAN HANI’ na geçiyor ve burayı gezip kısa bir mola veriyoruz. Ardından,KONYA’ da, MEVLANA MÜZESİ ziyaretimizi yapıp öğle yemeği sonrasında, şehirden ayrılıyoruz. AFYON – KULA bölgesinde alınan molalar sonrasında nadide şehrimiz İZMİR‘ e ulaşıyor ve bir sonraki MEDCEZİR TOUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
—————————————————–
*8 GECE OTEL KONAKLAMASI
*8 GÜN AKŞAM YEMEĞİ
*8 GÜN SABAH KAHVALTISI
*REHBERLİK HİZMETİ
*OTOBÜS İLE ULAŞIM
*İKRAMLARIMIZ
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
—————————————————-
*MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*HALFETİ-AKDAMAR ADASI TEKNE ÜCRETLERİ
*ALKOLLÜ-ALKOLSÜZ İÇECEKLER
*NEMRUT MİNİBÜS ÜCRETLER
*SIRA GECESİ
*KAPADOKYA TÜRK GECESİ ÜCRETİ
Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
21-30 AĞUSTOS 2020
01-10 EYLÜL 2020
25-04 EYLÜL 2020
2499 TL 3149 TL 0 – 6 Yaş –999 TL
7 – 12 Yaş –  1879 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
—————————————————–
*8 GECE OTEL KONAKLAMASI
*8 GÜN AKŞAM YEMEĞİ
*8 GÜN SABAH KAHVALTISI
*REHBERLİK HİZMETİ
*OTOBÜS İLE ULAŞIM
*İKRAMLARIMIZ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
—————————————————-
*MÜZE-ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
*ÖĞLE YEMEKLERİ
*HALFETİ-AKDAMAR ADASI TEKNE ÜCRETLERİ
*ALKOLLÜ-ALKOLSÜZ İÇECEKLER
*NEMRUT MİNİBÜS ÜCRETLER
*SIRA GECESİ
*KAPADOKYA TÜRK GECESİ ÜCRETİ

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Saatler hakkında detaylı bilgi, acentemiz tarafından sizlere verilecektir.

Bunları da beğenebilirsin