Güvenli Gezinin Adresi

GÜL HASADI-SALDA TURU

27-28 HAZİRAN 1 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA 2 GÜN

       GÜL TARLALLARI -SALDA GÖLÜ TURU

Gülün dibindeki toprakta Gül kokar demiş Mevlana!!!

Güney kent Köyü -Gülcü İsmail Efendi Heykeli-Süleyman Demirel Heykeli-Gül Heykeli-Burdur-Burdur Müzesi-Isparta-Sagalassos Anik Kent-Salda Gölü

       27-28 HAZİRAN

 1 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA 2 GÜN

1.Gün;

Sabah saat 05:40 Girne Caddesi acenta önü  05:50 Bostanlı İskelesi önü, 06:00 Karşıyaka Anıt 06:20 Bornova E.Ü.H. Önü, 06:40 Üçyol Pizza Pizza önü, 06:50’da Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önünden  misafirlerimizi aldıktan sonra, Göller Yöresi’nin her biri doğa harikası göllerini keşfetmek ve tarihi dokusunu yaşamak üzere yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, Isparta’nın gül kenti Güneykent beldesine ulaşıyoruz. Güneykent Isparta’da yetiştirilen güllerin  % 15-18 lik kısmının üretimini sağlamaktadır. Aynı zamanda üretilen bu güller belde de işlenerek yurt dışına pazarlanmaktadır. Belde belediyesi ve halkı gelen konuklarına gül hasadı döneminde gelenek, görenek, yemek ve beldenin diğer güzelliklerini tanıtarak kültürler arası kaynaşmaya katkı sağlamaktadır.Gül tarlalarına gidiyoruz.  Deneyimli işçilerden gül hasadı hakkında bilgi aldıktan sonra, gül tarlalarında 45-60 dakika süreyle  güllere dokunarak, koklayarak  çıplak elle gül hasadına katkı yapıyoruz. Bu muhteşem güzelliği fotoğraflıyoruz.
Dönüşte açık parfüm vadisi Güneykent’te  topladığımız güllerin işlendiği fabrikalara geçiyoruz. Hem geleneksel usül, hem de modern tesislerde güllerin işlenmesi ve gül yağının elde edilmesinde geçirdiği evreleri izliyoruz,  alışveriş için serbest zaman’da  gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül şurubu satın alma imkanı buluyor ve Isparta’ya hareket ediyoruz. Kent merkezine ulaştığımızda Isparta’ya gülü getiren kişi Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve meşhur Gül Heykelini görüp fotoğrafladıktan sonra alacağımız serbest zamanda Isparta’ya özgü meşhur Gül Suyu, Gül Lokumu, Gül Sabunu gibi alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.Gün:
Sabah ka
hvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, otelimizden ayrılarak, Ağlasunilçesi üzerinden, Roma dönemi yapılarıyla göz dolduran Sagalassos Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Antik Yunan Tiyatrosu, suyu hala akmakta olan Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Agora, Roma Hamamı, Marcellom (gıda pazarı) ve Meclis Binasırehberimizin anlatımları eşliğinde göreceğimiz yapılar arasında yer alıyor. Sagalassos antik Kenti gezimiz sonrasında, Burdur’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Burdur’a ulaştığımızda, kent merkezinde yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz (Hacılar Höyüğü,Sagalassos Antik Kenti, Kibyrya ve Krema Antik Kenti arkeolojik kazılarından çıkan eserleri görüyoruz.) 2009 yılında Dünya Mirası Geçici Ulusal listesine dahil edilmiştir. Öğle saatinde Burdur’un kebabından tadabiliriz,ceviz ezmesi alışverişlerimizi yapıyoruz. Burdur Gölü üzerinden Yarışlı Gölü’nü görerek,  sıra dışı berrak görüntüsü ile “Türkiye’nin Maldivleri” ünvanını alan Salda Gölü’ne ulaşarak göl kıyısında yürüyüş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Derinlik bakımından Türkiye’nin en derin tatlı su gölü ve en temiz gölü konumunda olan Salda Gölün’de geçireceğimiz  güzel dakikalar sonrası, Gerekli molalarımız sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe turun ardından, güzel duygularla ayrılıyoruz. Bir dahaki  MEDCEZİR  TOUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*Belirtilen otelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
27.06.2020

28.06.2020

399  TL 479 TL 399  TL 0 – 6 Yaş –199 TL
7 – 12 Yaş – 289 TL

 Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*Belirtilen otelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

ÖNEMLİ NOTLAR;

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

05:40 Girne Caddesi acenta önü 

05:50 Bostanlı İskelesi önü,

06:00 Karşıyaka Anıt 06:20 Bornova E.Ü.H. Önü,

06:40 Üçyol Pizza Pizza önü,

06:50’da Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler