Güvenli Gezinin Adresi

HAYDE!!! KARADENİZE

6 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMA 7 GECE 7 GÜN

YAYLALARLA KARADENİZ TURU

  3 YAYLA KONAKLAMA FARKI İLE!!!

   AYDER YAYLASI KONAKLAMA FARKI İLE!!!

   ZİGANA YAYLA KONAKLAMA FARKI İLE!!!

 KAYABAŞI YAYLAKENT KONAKLAMA FARKI

                                                                                                1.750 TL

                                                                               1.TUR: 01 – 08 AĞUSTOS 2020

                                                                                2.TUR: 15-22 AĞUSTOS 2020

                                                                                3.TUR: 05-12 EYLÜL 2020

NOT:  TURLARIMIZ COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA YAPILMAKTADIR.                                                  

SAFRANBOLU – KASTAMONU – SİNOP-SAMSUN –ÜNYE-FATSA-ORDU – BOZTEPE – GİRESUN-AKÇAABAT KAYABAŞI YAYLASI –TRABZON-OF-UZUNGÖL ZİGANA – GÜMÜŞKAYAK –RİZE-ÇAMLI HEMŞİN-AYDER YAYLASI –HOPA-GÜRCİSTAN-BATUM-BORÇKA-KARAGÖL – ZİLKALE – ÇAD VADİSİ – KAÇKARLAR-PALOVİT ŞELALESİ-AMASYA-ÇORUM-ANKARA

                                                                    6 GECE OTEL KONAKLAMA 7 GECE 7 GÜN

1.GÜN: Akşam saat 18:00 Bostanlı İskele 18:05 Yunuslar 18:10 KSK İskele 18:30 Üçkuyular (Pamukkale Yazıhane önü) 18:50 Üçyol 19.15 Bornova Ege Kampüs önün‘den yolcularımızı alıp yola çıkıyoruz. Manisa, Akhisar, Bursa, Bolu yolunu izleyerek yolda vereceğimiz molalarımızın ardından Safranbolu’ya ulaşıyoruz.

2.GÜN: SAFRANBOLU-KASTAMONU-SİNOP-SAMSUN
Sabah saatlerinde Müzekent Safranbolu’ya ulaşıyoruz .SAFRANBOLU’da ki kahvaltımızın ardından kenti gezmeye başlıyoruz. Unesco tarafından dünya miras listesine alınan Eski Türk Ahşap mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu Çarşıda gezimize başlıyoruz. İlk olarak kervanların mola verdiği namazgah olarak kullanılan HIDIRLIK TEPESİNDE kuşbakışı çarşıyı izliyoruz. HÜKÜMET KONAĞI ve SAAT KULESİNİ (Panaromik) olarak görüyoruz. Sonrasında KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ, CİNCİ HANI VE HAMAMI, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İZZET MEHMET PAŞA CAMİİ, AKÇASU KANYONU, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, demirciler çarşısı, bakırcılar çarşısı, semerciler çarşısı Panaromik olarak görüyor ve Sonrasında Meşhur Safranbolu lokumlarının tadına bakabileceğimiz lokum imalathanesi gezimizi tamamlayarak KASTAMONU’ya hareket ediyoruz.Burada vereceğimiz kısa molanın okul ve mantının tadına bakıyoruz ve Gerze Yakakent üzerinden Samsun’a doğru yola çıkıyoruz. Samsun’da ardından Taşköprü-Boyabat üzerinden Dranaz geçidini geçerek SİNOP‘a ulaşıyoruz. Adını güzeller güzeli su perisi Sinope den alan Karadenizin bakir kalmış sahil kentinde ilk olarak Türkülere ve Dizilere konu olan TARİHİ CEZAEVİNİ ziyaret ediyoruz. Bir yanda Sabahattin Âli’nin yazdığı aldırma gönül şiiri, Zindanından koğuşlarına kadar gezerken içimize işliyor. Parmaklıklar arkasında adlı dizinin çekildiği bu cezaevini gezdikten sonra gemi maketleriyle ünlü Ayhan ustamızın gemi atölyesi ve mağazasını gördükten sonra öğle yemeğimizi Sinop’a özgün Heinrich Krippel tarafından yapılan ATATÜRK HEYKELİ’nde fotoğraf çekip İLKADIM ANITINI görüp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Samsun’daki GRAND ATAKUM otelimizde.
3.GÜN: ORDU-TİREBOLU-GİRESUN-AKÇAABAT
Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından Karadeniz’deki en büyüleyici noktalardan biri olan 485 m yükseklikteki ORDU BOZTEPE’ye teleferikle çıkıyoruz. Bu güzel manzara eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Boztepe den ayrılıyor ve Gülyalı-Bulancak üzerinden Giresun’a geliyoruz. Topal Osman türbesi-Giresun Adasını panaromik olarak görüyor Vakfıkebir üzerinden AKÇAABAT’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Akçaabat’ın meşhur köfte ve piyazı ile alıyoruz. Yemekten sonra, Akçaabat’tan Işıklar beldesine giderek dolmuşlara binerek KAYABAŞI YAYLASINA çıkıyoruz. Yaylada yürüyüş yapıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama KAYABAŞI YAYLAKENT OTEL’DE.
4.GÜN: TRABZON-UZUNGÖL-RİZE
Sabah otelimizdeki kahvaltımızın ardından TRABZON’a gidiyoruz. Ladin ağaçları arasından geçerek Bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Atatürk’e hediye edilen ATATÜRK KÖŞKÜ ziyaretimizi gerçekleştirip Trabzon’a özgü el sanatı olan telkari, kazaziye ve hasır işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı buluyoruz. Of üzerinden Sahilden iç kısımlara dağların arasında bulunan UZUNGÖL’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, Asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan karadenizin en eski evlerinin panoramik olarak görüyoruz. Haldizen deresinin önünün heyelanla kapanması sonucu oluşan Uzungöl’e ulaşıyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra gölün etrafında fotoğraf ve çay kahve içmek için serbest zaman veriyoruz.Başka bir doğa harikası AYDER için yola çıkıyoruz.Yolda Gündoğdu da Rize Bezi alışverişi için TEKPA BEZLERİNDE mola veriyoruz. Alışverişimizin ardından Kaçkar Dağlarına doğru çıkıyoruz.Ayder Yaylasına çıkıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Ayder Yaylasında KÖROĞLU OTEL’de.
5.GÜN: ZİLKALE-ÇAT VADİSİ-AYDER-HOPA-BATUM
Sabah erken saatlerde (ekstra) bizi bekleyen minibüslere ulaşmak için Ayder Yaylasından ÇAMLIHEMŞİN ‘e gidiyoruz. Çamlıhemşin’de ZİLKALE TURU’na başlıyoruz. (Ekstra) vadinin gizemli güzelliğini keşfe çıkıyoruz. KONAKLAR MAHALLESİ’nde bölgenin en eski “TAŞ KONAK”ını görüntüledikten sonra, ekran başında bizleri doğası ile büyüleyen SEVDALUK dizisinin çekimlerinin yapıldığı köye gidiyoruz. Ardından yine bölgenin en eski taş köprülerinden ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ (ŞENYUVA KÖPRÜSÜ)‘nü görüyor, doğanın güzelliğine, Fırtına’nın sesine şahitlik ediyoruz. Sonrasında Karadeniz ev yaşamını bizlere her haliyle hissettirecek MOLLAVEYİS KÖYÜ’nde Konakta çay molası veriyoruz. Daha sonra yeryüzündeki cenneti keşfe devam ediyor ve ZİL KALE’ye doğru vadide ilerliyoruz. Kale hakkında bilgi aldıktan sonra bu kez cennetten gelen sese kulak veriyor; önce PALOVİT ŞELALESİ’ni ardından da ÇAT VADİSİ’ndeki BULUT ŞELALESİ’ni görmeye gidiyoruz. Sonrasında Karadeniz’in yaşayan köylerini ziyaret etmeye başlıyoruz. Evleriyle ünlü YOLKIYI KÖYÜ’nü görüp, konakların görüntülerini fotoğrafladıktan sonra Karadeniz insanının zekasına, orijinal SERENDER (nayla) lerinden KARA YEMİŞ’lerine kadar bu vadiyi ve uzaktan görünen diğer köyleri izliyoruz. Fırtına deresinin kenarında alacağımız öğle yemeğinin ardından Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz.Pasaport’a ihtiyaç olmadan, sadece kimliklerimizle, Gürcistan-Batum’a geçiyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerliyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde, Batum’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin gürcü kültürünü tanımak üzere turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’nü, roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni, göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken ters bina, adalet binası önünde fotograf çekimi yapıyoruz. Buradan, osmanlılardan tek yadigar ORTA CAMİİ, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ’ ni görerek, şehir merkezine geçiyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; taçsız kral olarak anılan şair İLYA ÇAVÇAVADZE’NİN HEYKELİ, tiyatro binası, poseidon heykeli, piazza kulesi, hükümet binası, kamu binaları ve avrupa meydanı’nda bulunan, MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar bulunmaktadır. Batum sahil parkı’nda vereceğimiz molanın ardından, batum limanı’nı görerek,Turumuzu bitiriyoruz ve çıkış işlemleri için kapıya gidiyoruz ve hopa da PERONTİ otelimize yerleşiyoruz.
6.GÜN: ARTVİN-BORÇKA-KARAGÖL-ZİGANA
Sabah kahvaltımızın ardından sınır bölünmeden önce 18 köyden oluşan, sınır bölündükten sonra ise 6 köyden oluşan ARTVİN’in ilçesi BORÇKA’ya ulaşıyoruz. (EKSTRA Borçka Karagöl Turu) Bizleri bekleyen minibüslerimize geçiyoruz. Ağaçların süslediği, BARDNALA, KORPA, RUSMANİ ve MAİSUR ŞELALE ’lerinin ses verdiği yolda keyifle ilerliyor ve göle ulaşıyoruz. Yürüyüş yaparak kullanacağımız serbest zamanın ardından tekrar minibüslerimize geçiyor ve otobüsümüze dönüyoruz. Bölgeyi gezdikten sonra Borçka da öğle yemeği için mola veriyoruz.Daha sonra Borçka’dan ayrılarak bölgenin ünlü Zigana geçidine doğru yola çıkıyoruz. ZİGANA da Hamsiköy sütlacının tadına bakıp, daha sonra MAÇKA da bulunan
otelimize yerleşiyoruz . akşam yemeği ve konaklama SÜMELA otelimizde..

7.GÜN: TRABZON-GİRESUN-BANDIRMA VAPURU-AMASYA
Sabah kahvaltımızı yayla tesisinde aldıktan sonra GİRESUN, Ordu yolunu takiben Samsun’a ulaşıyoruz. Milli Mücadelemizin sembollerinden BANDIRMA VAPURU’nu ziyaretimizin ardından şehzadeler şehri elmasıyla ünlü AMASYA‘ya doğru hareket ediyoruz. Yeşilırmak’ın iki yanında kurulmuş, milli mücadele yıllarında önemli olaylara ev sahipliği yapmış kentimizde; ilk olarak SARAYDÜZÜ KIŞLA BİNASI’nı görerek, ŞEHR-İ AMASYA, fikir-zikir ve şükür felsefesi üzerine kurulmuş olan II.BEYAZIT KÜLLİYESİ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından kente can veren yeşilırmak ve görevini tamamlasa da hala kente görsel anlamda hizmet veren vefalı değirmenlerin eşliğinde şehzadeler yolunda ilerliyoruz. ALÇAK KÖPRÜ, BELKIS KÖPRÜSÜ, KRAL MEZARLARI, HARŞENA KALESİ, KIZLAR SARAYI ve yalıboyu evleri’ni görüyor, ziyaret ediyoruz. Sonra iç kale içerisinde ilerleyerek saat kulesi’ne ulaşıyor ve son olarak BİMARHANE’yi görerek Amasya’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama APPLE PALACE OTEL otelimizde.
8.GÜN: AMASYA-ANKARA-AFYON-UŞAK-İZMİR
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, ferhat-şirin efsanesine konu olan FERHAT SU KANALLARI’nı görüyoruz. Kısa bir yolculukla ulaştığımız çorum ‘da leblebi alışverişi için aldığımız molanın ardından, ANKARA, AFYON, UŞAK yolunu izleyip, gerekli molalardan sonra İZMİR ‘e ulaşıyoruz.Bir başka MEDCEZİR TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• 6 Gece Otellerde ve Yaylalarda Konaklama. 6 Gece Sabah Kahvaltısı, 5 Gece Akşam Yemeği
• Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri• Otobüs içi İkramlar
• İlave Hizmetler
• Profesyonel Rehberlik
• Yöresel Eğlenceler
• Seyahat Sigortası
• Medcezir Tur Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİ
• Yolda giderken alınacak Sabah Kahvaltısı, dönüşte yolda alınacak Akşam Yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler…
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Öğle Yemekleri
• Batum’da 1 Akşam Yemeği
• Milli park giriş ücretleri
• İsteğe bağlı Zipline ve Rafting
• Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL (zorunlu)
• Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
• Batum araç ücreti 80 TL
• Kayabaşı minübüs ücreti 40 TL(zorunlu)

PROGRAMDA BELİRTİLEN EKSTRA TURLAR
• AYDER YAYLASI: Zilkale, Çat Vadisi, Şenyuva Köyü, Palovit Şelalesi : 50TL
• BORÇKA KARAGÖL : 50 TL
* MENCUNA ŞELALESİ:50 TL

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
1.TUR: 01 – 08 AĞUSTOS

2.TUR: 15 – 22 AĞUSTOS

3.TUR: 05 -12 EYLÜL 

1750 TL
2149 TL 0 – 6 Yaş –1049 TL
7 – 12 Yaş – 1349 TL

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
• 6 Gece Otellerde ve Yaylalarda Konaklama. 6 Gece Sabah Kahvaltısı, 5 Gece Akşam Yemeği
• Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri• Otobüs içi İkramlar
• İlave Hizmetler
• Profesyonel Rehberlik
• Yöresel Eğlenceler
• Seyahat Sigortası
• Medcezir Tur Güvencesi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİ
• Yolda giderken alınacak Sabah Kahvaltısı, dönüşte yolda alınacak Akşam Yemeği ve molalarda alınacak yiyecek ve içecekler…
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Öğle Yemekleri
• Batum’da 1 Akşam Yemeği
• Milli park giriş ücretleri
• İsteğe bağlı Zipline ve Rafting
• Yurt Dışı Çıkış Harcı 50 TL (zorunlu)
• Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
• Batum araç ücreti 80 TL
• Kayabaşı minübüs ücreti 40 TL(zorunlu)

PROGRAMDA BELİRTİLEN EKSTRA TURLAR
• AYDER YAYLASI: Zilkale, Çat Vadisi, Şenyuva Köyü, Palovit Şelalesi : 50TL
• BORÇKA KARAGÖL : 50 TL
* MENCUNA ŞELALESİ:50 TL

BATUM GİRİŞİ İÇİN ÖNEMLİ TUR NOTLARI

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimliklerle geçiş sağlanmaktadır. ESKİ KİMLİKLER GEÇERLİ DEĞİLDİR!!!

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden MEDCEZİR TOUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. (Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda  kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

Girne Acenta önü-18;00

Bostanlı İskele-18;10

Yunuslar- 18;15

Karşıyaka Anıt- 18;20

Üçkuyular Pamukkale yazahane- 18;45

Üçyol Kamil Koç yazahane- 19;00

Bornova Acil- 19;20