Güvenli Gezinin Adresi

KARABURUN-BALIKLIOVA

26 OCAK PAZAR KARABURUN-MORDOĞAN-BALIKLIOVA

                                                                       26 OCAK 2020 PAZAR GÜNÜ
MİS GİBİ NERGİS KOKULU KARABURUN, NERGİS FESTİVALİ
MORDOĞAN VE KURABİYE, ÇÖREKLERİYLE MEŞHUR BALIKLIOVA TURUMUZA HERKESİ BEKLERİZ.

26 OCAK Sabah saat 07;45 Girne Medcezir Tur acenta önü, 07;55 Bostanlı İskele, 08;00 Karşıyaka Anıt, 08;15 Bornova Acil, 08;30 Üçyol Meydan, 08;45 Üçkuyular Meydan önünden hareket.
Sırasıyla Gülbahçe, Karapınar, Balıklıova, Mordoğan, Eğlenhoca, Kaynarpınar, Saip Yalısı’nı geçtikten sonra Karaburun’a ulaşıyoruz. İzmir Körfezi’nin girişinde, körfezi kontrol eden önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun’un bilinen en eski adı Mimas’tır. Şifalı otlar açısından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Yarımada da yetiştiği bilinen ve bugün fitoterapik değeri olan yaklaşık 67 tür şifalı ot vardır. Sütleğen, yarpız, gelincik otu, kantaron otu, kapari, kekik, kenger, sığırotu, ada soğanı, adaçayı bu tür bitkilere örneklerdir. Ayrıca zeytinde “Hurma”yı, çiçekte “Nergis”i, sebzede “Enginar”ı, kendine has özellikleriyle sadece bu yarımadada bulmak mümkündür. Kış mevsimi, ülkemizin çoğu yeri için kar ve soğuk anlamına gelirken, Ege’nin saklı cenneti Karaburun’da ise “nergis mevsimi” olarak biliniyor. Her yıl Aralık ayından itibaren çiçeklenmeye başlayan nergis tarlaları, Şubat sonuna değin Karaburun’u süslemeye devam ediyor. Karaburun’da nergis kokusuyla geçireceğimiz hoş dakikalar ardından belirlenen saat ve noktada aracımızda buluşuyoruz. Öğle yemeğimizi almak için hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde keyifli bir balık ziyafeti sizleri beklemekte. Yemek molamızın ardından Mordoğan’a hareket ediyoruz. Ardından, Karaburun Yarımadası’nın en güney kısmında kurulu bir köy olan Balıklıova’ya hareket ediyoruz. Sırtını dayamış olduğu Akdağ sebebi ile yazın da serin rüzgârlar alan köy, temiz denizi ve balıkçı kasabası görünümü ile görenlerin dikkatini çekmektedir. Balıklıova’da verilecek kısa bir molada yörenin sevilen tatları arasında olan un kurabiyesi ve damat helvasının tadına bakabilirsiniz. Kısa molamızın ardından rehberimizin belirlediği saatte aracımıza dönüyor ve hoş sohbetler eşliğinde akşam saatlerinde İzmir’e dönüş yolculuğuna geçiyoruz.Bir başka gezimizde buluşma dileğiyle..

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Ulaşım
* Rehberlik hizmeti
* Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Yolda alınacak sabah kahvaltısı
* Öğle yemeği
* Müze giriş ücretleri

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
26.01.2020 85 TL 85 TL 0 – 6 Yaş –50 TL
7 – 12 Yaş –75 TL

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

GİRNE ACENTA ÖNÜ- 07,45

BOSTANLI İSKELE- 07;55

KARŞIYAKA ANIT- 08;00

BORNOVA ACİL- 08;15

ÜÇYOL MEYDAN- 08;30

ÜÇKUYULAR MEYDAN- 08,45

Bunları da beğenebilirsin