Güvenli Gezinin Adresi

KAYSERİ ERCİYES’Lİ KAPADOKYA

20-23 ŞUBAT 2 GECE Y.P OTEL KONAKLAMA 3 GECE 3 GÜN

                       ERCİYESLİ KAPADOKYA

DERİNKUYU- IHLARA VADİSİ-ÜRGÜP-AVANOS-GÜVERCİNLİK VADİSİ- ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYELERİ

ERCİYES’DE KAYAK, SNOWBOARD, TELESİYEJDAĞ MOTORU, KIZAK KEYFİ İMKANI

                ERCİYES KAYAK MERKEZİ FARKI İLE

                               20 – 23 ŞUBAT

         2 GECE OTEL KONAKLAMA 3 GECE 3 GÜN

Akşam Saat 18:30 Girne Mc Donalds 18:35 Medcezir Tur acenta önü, 18:45  Bostanlı İskele önü,18:50 Karşıyaka Anıt  19:15 Üçyol Pizza Pizza,19:30Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 20:00 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Kula,  Afyon ve Konya’da vereceğimiz molalarımızın sonrasında sabah saatlerinde Aksaray’a ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Kapadokya’daki peri bacası oluşumlarının mimarlarından, sönmüş bir volkan dağı olan Hasan Dağı manzarası eşliğinde Aksaray’daki Ihlara Vadisi’ne devam ediyoruz. Eski adı Peristremma olan ve ortasından Melendiz Deresi’nin aktığı bu güzel vadi, peri bacalarıyla beraber Kapadokya Bölgesi’nin en ilginç doğal oluşumlarından biridir. Turumuzun ilk durağı olan Ihlara’ya kısa bir yürüyüş yaparak, Doğu Roma İmparatorluğu Dönemi’nde münzevi bir yaşam sürmek isteyen Hristiyan keşişlerin vadiye inşaa  ettikleri onlarca kiliseden en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ni geziyor, rehberimizin Kapadokya’nın Hristiyanlık tarihindeki önemi konusunda bilgilendiriliyor ve Melendiz Çayı’nın hayat verdiği yeşillikler arasında kısa bir kanyon yürüyüşü yaptıktan sonra yeniden aracımızla buluşarak Derinkuyu Yeraltı Şehri’ne devam ediyoruz. İsminden anlaşılacağı üzere, binlerce yıl öncesinde, yerin metrelerce altına inşa edilen, Kapadokya bölgesinin en gizemli ve ilginç noktalarından Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde; birbirine daracık geçit ve tünellerle bağlanan erzak depolarını, kiliseleri, şarap imalathanelerini, su kuyularını görecek ve binlerce yıl öncesinin mimari dehası karşısında büyüleneceğiz. Gezimizin ilk etabını tamamladıktan sonra, bölgenin en güzel vadilerinden birisi olan Güvercinlik Vadisi’ne geçiyoruz ve rehberimizin anlatımı eşliğinde vadiyi en güzel seyir terasından fotoğraflıyoruz. Sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından; ışığın rengine göre renk değiştiren sultanit taşının işlendiği atölyeleri gezmek için bölgenin en büyük taş atölyesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada ki anlatımın burada alışveriş yapabilirler. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 * Sabah Kahvaltısı: Ağaçlı Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

*  Öğle Yemeği: Bölge’de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktı tur ücretine dahildir.

 2.GÜN

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir yolculuk sonrasında Kapadokya Bölgesi’nin kadim şehirlerinden Kayseri’ye ulaşıyor ve Erciyes Dağı’na çıkıyoruz. Erciyes, 3916 m. yüksekliğinde dev volkanik bir dağdır. Püskürttüğü lavlar sonucunda peri bacalarını oluşturan bu doğa harikası zirvede, kar ve kayak keyfi yapmak için serbest zaman kullanıyoruz. Dileyen misafirlerimiz de kafelerde muhteşem manzaralar eşliğinde keyif yapabilirler. Kış manzaraları seyri eşliğinde Erciyes’ten ayrılıyor ve ünlü Kayseri mantısını tatmaya gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında şehir turumuza başlıyor ve Hunat Hatun Külliyesi‘ni, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesi’nin gördükten sonra Pastırmacılar Çarşısı‘nda alışveriş molası veriyor ve turumuza, ülkemizin en uzun ırmağı olan Kızılırmak’ın kıyısına kurulu, Antik Devirdeki adı Venessa olan ve Hitit Dönemi’nde beri çanak-çömlek üretimi devam eden Avanosile devam ediyoruz. Burada, Kızılırmak’tan çıkan kızıl çamurun maharetli ustaların ellerinde görkemli sanat eserlerine dönüş öyküsüne şahit olacak ve bölgeye özgü çanak-çömlek alışverişi yapma imkanı bulacağız. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle bölgenin olmazsa olmazı Türk Gecesi eğlencesine  (Ekstra)  gidiyoruz.

 * Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Belirlenen restoran’da ünlü Kayseri Mantısı olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde set menü yada açık büfe olarak alınacaktı tur ücretine dahil

3.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız zamanlar Hristiyan keşişlerin inzivaya çekildikleriperi bacalarına oyulmuş hücrelere ev sahipliği yapmasından dolayı Keşişler Vadisi olarak da anılan Paşabağ’a hareket ediyor ve buradaki devasa peribacalarını görüyoruz. Bölgenin en muazzam peri bacaları oluşumları arasında rehberimiz ile kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ardından Göreme Açık Hava Müzesi’ne hareket ediyoruz. MS 4. Yüzyıldan 13. Yüzyıla kadar manastır hayatına ev sahipliği yapan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan bu komplekste, ST. Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilisegibi önemli yapıları rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonr geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar sonrasında İzmir’e ulaşıp bir dahaki MEDCEZİR TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

* Öğle Yemeği: Konya’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Araç içi ikram

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Türk Gecesi (90 TL)

*Balon turu 

*Telesiyej ve Kayak takım ücretleri

Tarih İki Kişilik Odada Kişi Başı Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
20.02.2020

23.02.2020

629 TL 779 TL 629 TL 0 – 6 Yaş –329 TL
7 – 12 Yaş –440 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Araç içi ikram

*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Türk Gecesi (90 TL)

*Balon turu 

 

• Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
• Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
• Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
• Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
• Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı MEDCEZİR TOUR’da saklıdır.
• Turun iptali durumunda MEDCEZİR TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır. Eğer ödeme yapıldıysa, ücretleri misafirlere iade edilir.

18:30 Girne Mc Donalds

18:35 Medcezir Tur acenta önü,

18:45  Bostanlı İskele önü,

18:50 Karşıyaka Anıt

19:15 Üçyol Pizza Pizza,

19:30 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü,

20:00 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin